järgmine slaid nuppeelmine slaid nupp

Roku teeb torti

Image icon Lae pilt alla (2.79 MB)

Roku on alles väike rebane, kuid see-eest on ta suur maiasmokk. Talle meeldib väga rebaseemaga kohvikus käia. Viimasest kohvikukülastusest on möödas juba päris kaua aega ja Roku tahaks väga midagi magusat süüa. Pärast lühikest mõtlemist tuleb tal idee teha seekord ise torti.

Rebaseema kiidab Roku mõtte heaks ja uurib temalt, millist torti rebaselaps soovib. Roku tahaks teha küpsisetorti. Küpsisetorti on ta rebasevanaema juures mitu korda saanud ja see maitseb talle väga. Rebaseema küsib Rokult, kas too teab, mida peab küpsisetordi sisse panema. Roku istub ja mõtleb veidi. “Kindlasti peab panema küpsiseid!” hõikab ta emale rõõmsalt. Rebaseema hakkab naerma ja lisab, et vaja on ka hapukoort, mida pannakse küpsiste vahele. Siis uurib rebaseema Rokult, millega tahaks Roku torti kaunistada. Roku pakub, et ilus oleks kui nad kaunistaksid tordi maasikate ja mustikatega. Rebaseema paneb kõik vajalikud koostisosad kirja, siis on poes lihtsam.

Kui poenimekiri saab valmis, lähevad rebaseema ja Roku poodi. Küpsised ja hapukoore leiavad rebased kerge vaevaga. Maasikate otsimine nõuab veidi vaeva. Rebaste poodides müüakse maasikaid harva, nimelt ei ole need rebaste seas väga populaarsed. Seekord on maasikad peidus kõige alumisel riiulil. Kuna on talv, siis värskeid mustikaid ei ole poes sootukski ja seepärast ostavadki rebaseema ja Roku külmutatud mustikaid.

Pärast mõnusat jalutuskäiku jõuavad rebaseema ja Roku koju. Roku on väga elevil ja tahab kohe alustada. Nii hakkavadki rebaseema ja Roku kohe küpsisetorti tegema. Esimese asjana võtab Roku küpsised pakist välja ja sööb kohe kolm küpsist ära. Kui rebaseema seda märkab, annab ta Rokule valida, kas too sööb küpsiseid niisama või teevad nad koos emaga küpsisetorti. Roku valib pärast pikka mõtlemist siiski tordi, kuigi küpsised on ka väga maitsvad ja neid saaks ju kohe süüa.

Kõigepealt valmistab rebaseema kohvi ja kallab selle väikesesse kaussi. Roku uurib, miks emal kohvi on vaja. Rebaseema seletab, et ta kastab küpsised kohvi sisse, siis saavad küpsised kohvi maitse ja lähevad pehmeks. Roku laob küpsised ritta. Iga küpsisekihi vahele panevad rebaseema ja Roku hapukoort. Nii laob Roku kokku kuus kihti küpsiseid ja iga kihi vahele paneb rebaseema hapukoort, mille Roku lusikaga laiali määrib. Viimaseks lõikab rebaseema maasikad ja Roku paneb need tordile. Ohh, kuidas Roku tahaks kohe torti sööma hakata! Rebaseema hoiatas Rokut juba enne tordi tegemist, et küpsisetort peab enne lauale panemist veidi aega külmkapis seisma. Selle aja jooksul saab tort lõpuni valmis. Roku õnneks võib ta siiski pärast soolase toidu söömist võtta endale ühe tüki torti. “Mmm, kui mõnus on küpsisetort,” mõtiskleb Roku. Tort on väga ilus ja maitseb Rokule. 

Endale saad Roku siit https://goo.gl/Jba2sV

VÄRVIME - JUTUSTAME - TEEME SÜÜA

Kas sa oled ema või isa toidu valmistamisel abistanud? Mis on sinu lemmiktoit? Mis maitseb su emale-isal või õele-vennale?

Palu emal–isal Roku pilt välja printida ja värvi pilt ära.

Sharing is caring

ROKU uudised

Liitu Roku Uudiskirjaga